• Autor: Aleksandar Obrenović

• 31. oktobar 2019.

• 21:02

Odlična igra Crvene zvezde mts tokom većeg dela meča i zaslužena pobeda.

Pobeda Crvene zvezde u okviru šestog kola Evrolige i to nad Himkijem. Ekipa Andrije Gavrilovića polako podiže formu i večeras je slavila prilično ubedljivo - 90:78.

Ekipa Crvene zvezde je igrala odlično prvo poluvreme, povela je vrlo brzo sa 8:0, a zanimljivo da je sve poene postigao Boriša Simanić koji je najavio svoju utakmicu karijere.

Tim Andrije Gavrilovića je održavao ovu prednost do kraja prve četvrtine uz napomenu da je bilo i +10 i da se Himki preko Šveda i Bukera borio da ide na jednocifrenu razliku.

U drugoj deonici proigrao je Perperoglu, preuzeo je stvar u svoje ruke i pogađao je kada je bilo potrebno, pa je ekipa Crvene zvezde mts stigla i do +14. Nakon poena Gista bilo je i 16 poena prednosti, ali su gosti nekako sveli razliku na -9 nakon vezanih poena Time i Šveda.

Predao se Himki u trećoj četvrtini.

Kada su sveli na -5 usledila je neverovatna serija Bilija Berona, gosti nisu postizali poene čitava tri minuta, za razliku od Crvene zvezde mts koja je rafalnom paljbom terorisala koš gostiju. Beronu su se pridružili Dženkins i Simanić, pa je očas posla bilo 66:47.

Kada su Perperoglu i Simanić vezali nove dve trojke bilo je +23, pa posle poena Gista i +26...

Poslednja četvrtina počela je blokadom igrača utakmice Boriše Simanića nad Aleksejem Švedom, potom je i Gil "stradao" od krilnog centra Crvene zvezde, indeks korisnosti Simanića je samo rastao iz minuta u minut.

Gosti su imali sjajnu seriju na kraju utakmice od čak 14:0, ali nije vredelo ni to, Lorenco Braun je prekinuo tu seriju, jednostavno je bilo prekasno za goste.

Simanić najefikasniji sa 18 poena, Beron je dodao 17, a Perperoglu je imao 15. Džejms Gist nije mnogo zaostao, dodao je 12. Kod gostiju najefikasniji po običaju Aleksej Šved, ali samo sa 14 poena, promašio je svih šest trojki. Stefan Jović, koj je primio dres od rukovodstva Crvene zvezde na početku utakmice, nije igrao odlukom trenera zbog povrede.