• 26. oktobar 2012.

• 22:57

Odigrani su i preostali mečevi trećeg kola košarkaške Evrolige. Favoriti uglavnom bili sigurni, Duško Savanović dvocifren u pobedi Efesa. PAO se prošetao Stožicama, u Malagi se igrali produžeci, na kraju slavila Unikaha.

Savan popio
Efes Pilsen je lakše nego što se očekivalo savladao Cedevitu koju trenira Božidar Maljković sa 85:66 (23:14, 21:14, 22:19, 19:19).

Srpski reprezentativac Duško Savanović je u trećoj pobedi istanbulskog tima učestvovao sa deset poena, uz dva zabeležena skoka.

Panatinaikos nije imao mnogo problema na gostovanju protiv Olimpije. Grci su od samog starta nametnuli ritam i na kraju su slavili sa 85:67 (23:19, 27:19, 19:12, 16:17).

Kantu je takođe bio siguran u svojoj dvorani protiv Himkija. Na ovom meču je viđen mali broj poena, na kraju su Italijani slavili 67:54 (14:21, 21:11, 20:11, 12:11).

Najneizvesnije je bilo u Malagi, gde je viđeno možda i najveće iznenađenje na utakmicama odigranim u petak.

Unikaha je dobro otvorila meč protiv Montepaskija rešivši prvu četvrtinu u svoju korist sa 20:16, ali je onda italijanski tim zaigrao mnogo bolje i u poslednju deonicu ulazi sa + 11.

Ipak, Španci prave odličnu seriju, a nakon trojke Vilijamsa na minut pre kraja stižu i do prednosti od 78:77.

Sijena izjednačuje na 78:78, a u narednom napadu Vaskez zakucava za prednost ekipe iz Malage od 80:78.

Ali, odmah uzvraća Bobi Braun koji pet sekundi pre kraja polaganjem donosi izjednačenje gostima - 80:80.

Simon je završio poslednji napad Malage, ali je bio neprecizan, pa se otišlo u produžetke.

I u nastavku meča bilo je neizvesno, ponovo su gosti imali šansu za izjednačenje u poslednjem napadu pri rezultatu 89:87 za domaće, ali bivši košarkaš Partizan Džejms Gist blokadom doneo trijumf Unikahi.