21:37

Posle odličnih partija na ''Trofeju Beograd'', naši najbolji košarkaši večeras su i u prijateljskom meču u Izraelu potvrdili kvalitet i upisali još jednu ubedljivu pobedu.

fiba.com
fiba.com

Izabranici Saleta Đorđevića večeras su u sklopu priprema za Evrobasket kao gosti savladali selekciju Izraela sa ubedljivih 70:85 (18:26, 14:17, 18:26, 20:16).

Ovo je bila prva od dve utakmice koju će naš nacionalni tim odigrati u Tel Avivu, a druga je zakazana za nedelju od 18 časova i 40 minuta.

''Orlovi'' su bili bolji rival čitavim tokom meča. Od početka su imali kontrolu na terenu, a razlika u njihovu korist se iz četvrtine u četvrtinu konstantno uvećavala.

U drugom poluvremenu, Srbija je vodila i sa 20 poena razlike (85-65) i do kraja je rutinski privela meč kraju.

Dragan Milosavljević zaigrao je večeras posle povrede, a u ekipi nije bilo Bogdana Bogdanovića, koji je na poštedi.

Nemanja Nedović je bio najefikasniji u našem timu sa 16 poena, a pratili su ga Simonović sa 13, Raduljica sa 11, Erceg sa 10 i Kalinić sa 9 poena.