subota 16.12.2017.
16:30

Puleni Saše Obradvića su slavili u derbiju kola koji je bio vrlo dramatičan i neizvestan.

Epa/Lukas Schulze

Košarkaši Lokomotive Kuban iz Krasodara upisali su osmu prvenstvenu pobedu pošto su pred svojom publikom savladali Zenit iz Sankt Petersburga rezultatom 87:84 i naneli mu drugi poraz.

Početak utakmice nije nagoveštavao neizvesnost u završnici budući da su izabranici Saše Obradovića dobili prvu četvrtinu sa ubedljivih 28:15, a na poluvreme otišli sa 18 poena prednosti.

Ipak, gosti treći kvartal dobijaju sa 32:15 i u potpunosti se vraćaju u meč, početkom posledje deonice posle dve vezane trojke i penala Simonovića uspevaju da povedu sa osam razlike (67:75), ali 'Lokosi' uspevaju da zbiju redove u finišu i da dođu do nove pobede.

Mardi Kolins (26 pts, 5 sk) i Frank Egelar (21 pts, 15 sk) su bili najzaslužniji za trijumf domaće ekipe.

U revodima Zenita  najefikasniji su bili Sergej Karasev i Marko Simonović sa po 15 poena.

Lokomotiva sada ima skor 8/1, a Zenit 7/2.