22:03

Nova pobeda Bavaraca.

Epa/Valda Kalnina

U Minhenu je pao Tibingen, iako se dobro držao u prva tri kvartala.

Gosti su u trećoj četvrtini uspeli da nadoknade zaostatak od šest poena zaostatka sa poluvremena i da uđu u poslednjih deset minuta pri egalu (64:64), ali su u odlučujućoj deonici svedeni na samo osam poena (20:8), pa je ekipa Aleksandra Đorđevića trijumfovala rezultatom 84:72.

Kaningem je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa 23 poena, Reding je ubacio 14, Buker i Milan Mačvan po 13. Kapiten reprezentacije Srbije sa minolog Evrobasketa je imao i šest skokova, dve asistencije i jednu krađu.

Stefan Jović nije igrao, kao ni Vladimir Lučić, koji je teže povređen.

Bajern se ovom pobedom, osmom u prvenstvu ove sezone, na neko vreme osamio na čelu tabele.

Nešto kasnje, novi trijumf je upisao i šampion Nemačke Brose Bamberg, ekipa Andree Trinkijerija je savladala Skajlajners sa 75:67.

Najbolji u taboru evroligaša iz Bavarske bio je bivši kapiten Crvene zvezde Luka Mitrović, koji je zabeležio dabl-dabl učinak - 10 poena i 11 skokova.