Sale i PAO izbačeni, Laboral novi učesnik F4!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 19. april 2016.

• 22:02

Nakon samo tri utakmice Laboral Kuća je stigla do 3 pobede i tako je slavila plasman na F4. Kraj za Dijamantidisa u Evroligi, odigrao je svoju poslednju utakmicu u ovom takmičenju.

Ono što niko nije očekivao na samom početku ove sezone Evrolige, desilo se, sada sa sigurnošću možemo reći da je Laboral Kuća najprijatnije iznenađenje ovog takmičenja.

Ekipa koju sa klupe predvodi Velimir Perasović danas je i treći put savladala Panatinaikos koji predvodi Aleksandar Đorđević sa 84:75 i tako je stigla do F4. Druga su ekipa koja je stigla do Berlina, prva je ekipa CSKA koja je sa 3:0 savladala Crvenu zvezdu.

Nakon dva poraza u Vitoriji, Panatinaikos je veoma brzo stigao do sasvim solidne prednosti u prvoj četvrtini, ali nisu uspeli da je održe, pa je Laboral stigao do 20:17 nakon trojke Davisa Bertansa.

Laboral stiže i do deset poena prednosti u drugoj četvrtini 38:28 i 42:32, jedini raspoloženi igrač domaćih u tom trenutku bio je Miroslav Raduljica.

Do kraja poluvremena Pao uspeva da stigne do zaostatka koji nije bio toliko strašan, 37:42.

Eliot Vilijams je počeo da igra na višem nivou, održavao je u igri Panatinaikos, a košem Dijamantidisa Pao stiže do prednosti nakon dužeg vremena, 53:52.

Ekipe su se smenjivale u prednosti sve do sredine poslednje četvrtine, kada gosti ponovo prave seriju, poveli su tada sa 72:63 košem Adamsa, a domaći nisu uspeli da se oporave od ovog šoka.

Dijamantidis je koševima u poslednja dva minuta uspevao da održi nadu, ali nije bilo dovoljno.

Bili su to poslednji minuti u Evroligi za kapitena Panatinaikosa i jedne od najvećih legendi ovog sporta u Evropi kada gledamo poslednjih 10-15 godina.

Raduljica je imao 13 poena, Gist i Vilijams po 11, Kuzmić je upisao 6, dok je na drugoj strani najbolji bio Adams sa 24. Pored njega, istakao se Džejms sa 20, dok je Bertans dodao 13.

Pogledajte i situaciju sa samog kraja utakmice kada je Đorđević izveo sa terena kapitena, naježićete se...