ponedeljak 27.11.2017.
16:49

"Zbornaja" je upisala prvu pobedu u kvalifiikaacijama ubket u Kini, pošto je u Novgorodu bila bolja od Belgije.

EPA-EFE/EPA/SEDAT SUNA

'Crveni đavoli' su mnogo bolje ušli u utakmicu, imali 13 poena prednosti u prvoj četvrtini, posle prvih deset minuta vodili su sa 23:16, ali u drugom periodu Rusi uspevaju da otope prednost gostiju pa se na veliki odmor otišlo pri egal rezultatu 46:46.

U trećoj deonici, stvari su došle na svoje mesto, Rusija se odlepila na +15, pa je u finišu imala luksuz i da malo "olabavi".

Iako je prednost domaćina na minut pre kraja bila dvocifrena, uporni Belgijanci su upristojili poraz u Novgorodu, utakmica je završena rezultatom 74:69.

Sergej Karasev je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa 12 poena, Andrej Zubkov je postigao 11, a Dmitrij Kulagin ubacio 10 i imao 9 asistencija.

U taboru Belgijanaca najbolji je bio Salumu sa 17 poena, bez promašaja iz igre.

U drugom meču drugog kola u kvalifikacionoj grupi E snage će odmeriti Francuska i Bosna i Hercegovina.