Rudi baš uzdrmao PAO, prvi poraz "Zelenih" u Grčkoj

nedelja 31.03.2019.
22:23

Posledice poraza od Reala i dalje se osećaju u Atini.

EPA-EFE/GEORGIA PANAGOPOULOU

Panatinaikos je pre samo par dana doživeo šokantan poraz od madridskog Reala u okviru pretposlednjeg kola Evrolige.

Vodili su čitavim tokom utakmice, imali i +18, da bi Rudi Fernandez nemogućim šutem doneo pobedu Madriđanima uz zvuk sirene.

Izgleda da je poraz ostavi veliki trag na ekipu Rika Pitina, koja je doživela i prvi poraz u grčkom šampionatu, Peristeri je savladao PAO kod kuće sa 80:72.

Ponovo su "Zeleni" imali solidnu prednost, nakon 20 minuta igre vodili su sa devet poena viška, ali je Perister najavio povratak u trećoj deonici, koju dobija sa 19:15.

Sve je stalo u redovima aktuelnog šampiona u poslednjem kvartalu, domaćin dolazi do preokreta, pa i do nešto komfornije razlike, na kraju i do zaslužene pobede.

Razbio je "Zelene" Amerikanac Stiven Grej, koji je meč završio sa 27 poena, dok je sjajan bio i Ben Bentil, koji je ubacio 21 poena uz 13 skokova, što mu je donelo titulu igrača utakmice (indeks 32).

U poraženom sastavu 15 poena DeŠona Tomasa, 12 je dodao Kit Lengford, dok je 10 ubacio Lekavičijus.

PAO ostaje prvi, ovo im je bio prvi poraz u sezoni, pa sada imaju skor 20-1. Peristeri na petom mestu sa 14-7.

Podsetimo da je Olimpijakos tik iznad zone ispadanja i pored činjenice da ima samo dva poraza, jer su kažnjeni oduzimanjem bodova zbog povlačenja na poluvremenu kup utakmice sa Panatinaikosom, kao i zbog toga što se nisu pojavili za meč protiv velikog rivala u ligi, nakon pomenutih dešavanja u polufinalu kupa.