Rođendanski vatromet - Partizan zgromio MZT!

• 04. oktobar 2016.

• 18:41

Vicešampion Srbije protutnjao je makedonskom prestonicom i upisao ubedljiv trijumf nad MZT-om u okviru drugog kola regionalne ABA lige.

Najtrofejniji košarkaški klub u Srbiji upisao je drugu vezanu pobedu u novoj sezoni pošto je tri dana nakon gostovanja Mornaru u Baru slavio protiv MZT-a u Skoplju.

Partizan je u drugom kolu ABA lige ubedljivo tukao skopski MZT rezultatom 93:62 (29:16, 19:9, 22:21, 23:16) pred 4.737 ljubitelja košarke od kojih je većina navijala za beogradske crno-bele.

Već u prvih pet minuta meča postalo je jasno da će Partizan imati mnogo bolje šutersko veče od onog u Baru. Četiri od pet imali su crno-beli za tri nakon prvih pet minuta u prvom kvartalu, a do odlaska na prvu kraću pauzu dodali su još jednu trojku.

Partizan je u prvih 20 minuta igre predvodio sjajni Vilijam Hačer koji je tokom prvog prvog poluvremena bio nezaustavljiv. Sa 15 poena i 4 asistecije Hačer je povukao crno-bele ka ubedljivoj pobedi koja je bila izvesna već posle prvog poluvremena.

Dovoljno je reći da su crno-beli u Skoplju za 20 minuta postigli 48 poena, što je cifra do koje su u Baru stigli posle tri i po četvrtine!

Tokom trećeg perioda gosti su lagano održali prednost stečenu u prve dve četvrtine, a onda su u poslednjem kvartalu potpuno razmontirali rivala.

Branislav Ratkovica je u drugom poluvremenu bio jako raspoložen za igru o čemu svedoče i njegovih 6 asistencija. Protok lopte je u momentima kada je Ratkovica bio na parketu bio sjajan, što je u velikoj meri olakšavalo posao Partizanu u napadu.

Sjajnu rolu su pored Vilijama Hačera (21 pts, 9 as, 4 sk) imali još Stefan Birčević (19 pts, 3 sk) i Vanja Marinković (16 pts, 3 sk), a dvocifren je bio i Đorđe Majstorović sa 11 poena.

Najlošiju rolu u crno-belom imao je Frenk Robinson koji je ostao bez poena, a na drugoj strani su samo dvojica bila raspoložena za igru. Džeremaja Mesi je ostvario 'dabl-dabl' učinak od 15 poena i 12 skokova, dok je Ksavijer Tims ubacio 20 poena.

Naredni rival Partizana biće Cibona, dok MZT odlazi na gostovanje Cedeviti.