'Renovirani' Kavsi poslali snažnu poruku

• 12. februar 2018.

• 00:03

Ubedljiva pobeda "renovirane" ekipe Klivlend Kavalirsa na gostovanju Bostonu uoči povlačenja dresa Pola Pirsa.

Ekipa Klivlend Kavalirsa doživela je potpuno promenu identiteta poslednjeg dana "prelaznog roka" u NBA ligi zbog čega su mnogi sa nestrpljenjem iščekivali duel sa Boston Seltiksima.

Ako je suditi na osnovu večerašnje utakmice Klivlend je napravio dobar posao jer je kao gost lagano tukao Boston rezultatom 121:99 (31:32, 33:20, 31:22, 26:25).

Domaćin je uspeo da održi rezultatski egal i da parira LeBronu i družini samo u prvoj četvrtini, a nakon toga se samo jedan ekipa pitala oko toga kako će meč biti okončan.

"Kralj" je već u prvoj četvrtini dobio snažan udarac kolenom u desni kvardiceps i zbog toga je dobar deo prvog poluvremena proveo na klupi.

LeBron Džejms je i pored smanjene minutaže stigao na korak od tripl-dabl učinka za koji su mu nedostaja dva skoka. Meč je završio sa 24 poena, 8 skokova i 10 asistencija.

Uz Džejmsa dvocifren učinak ostvarila su još šestorica košarkaša Klivlenda. Pratio ga je Džordan Klarkson sa 17 poena i 3 skoka, a po 15 poena ubacili su Rodni Hud i Džej-Ar Smit. Turčin Čedi Osman obrukao se prilikom pokušaja zakucavanja ali je upisao dobru partiju i meč završio sa 12 poena i 5 skokova.

Na drugoj strani dominirao je Teri Rozije sa 21 poenom, 9 skokova i 5 asistencija, a uz njega su dobre role imali još Kajri Irving (18 pts, 3 sk, 5 as) i Markus Moris (17 pts, 3 sk).

Nakon meča usledila je ceremonija povlačenja dresa legende Bostona Pola Pirsa i podizanja istog pod svodove "Ti Di Gardena".