• Autor: Nikola Miloradović

• 22. jun 2016.

• 22:20

Ekipa iz Madrida je odbranila titulu u ACB ligi.

Real je i po treći put savladao Barselonu u finalnoj seriji, i tako odbranio titulu prvaka Španije!

Vodila je katalonska tokom čitavog prvog poluvremena.

Posle 20 minuta igre, na semafru je stajalo 45:47 u korist "Blaugrane", a najefikasniji u gostujućoj ekipi je bio Ante Tomić sa 13 poena.

Tek sredinom treće četvrtine Real je došao do prednosti. Bilo je tada 56-55 za domaćina, ali je Barsa vrlo brzo vratila prednost.

Igrala se "klackalica" u narednim minutima, sve dok Real nije poveo sa 65-63. Od tog trenutka, pa sve do kraja domaćin nije ispuštao prednost.

Odbranila je ekipa Pabla Lasa titulu, a najefikasniji u njegovim redovima bio je još jednom Serhio Ljulj sa 21 poenom, a pratili su ga Trej Tompkins i Serhi Rodrogez sa po 14, kao i  Felipe Rejes koji je postigao 11 poena.

U ekipi Ćavija Paskvala, kome se smeši prekid saradnje sa Barsom, najbolji je bio Tomas Satoranski sa 17 poena i indeskom 25, a pratili su ga Tomić sa istim brojem koševa, kao i Huan Karlos Navaro sa 14 i Stratos Perperoglu sa 11 poena.

Na kraju je bilo 91:84 u korist Reala.