Razgoropađena četa Dejana Radonjića, Zvezda razbila Megu!

nedelja 09.10.2016.
18:38

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su na svom parketu ekipu Mega Leksa rezultatom 96:76 (32:14, 24:17, 21:24, 19:21) u derbiju četvrtog kola ABA lige.

Beta/BranislavBožić/Ds

Crveno-beli su pružili još jednu briljantnu partiju, tim Dejana Radonjića je zabeležio četvrtu pobedu u nizu, dok je Megi ovo već treći poraz ove sezone.

U timu Dejana Radonjića više igrača je imalo dvocifreni učinak, blistali su Mitrović, Dangubić, Simonović i Jović.

Mitrović je ubacio 19 poena, Dangubić 16, Simonović 11, a Lazić i Jović po 10.

Ekipa Crvene zvezde je imala neverovatnih 29 asistencija što možda i najbolje pokazuje kako su danas odigrali izabranici Dejana Radonjića.

Na drugoj strani daleko najbolji i jedini na pravom nivou bio je bivši igrač Crvene zvezde Tejić koji je ubacio 19 poena.

Domaći su pitanje pobednika rešili praktično već posle 10 minuta igre, pošto su na prvu pauzu otišli sa 32:14.

U neverovatnoj timskoj igri, crveno-beli su samo u prvoj četvrtini imali 12 asistencija, dok je Dangubić ubacio 11 poena.

Ni druga četvrtina nije bila ništa lošija, Simonović se istakao, za svega nekoliko minuta ubacio je dve trojke, Zvezda je imala plus 20.

Jović je dirigovao u igri crveno-belih, Dejan Radonjić je u drugoj četvrtini napravio nekoliko izmena, ali su igrači sa klupe samo nastavili da pogađaju iz svih mogućih pozicija.

Posle 20 minuta igre, Crvena zvezda je imala osam ubačenih trojki iz 12 pokušaja što dovoljno pokazuje koliko su domaći bili šuterski raspoloženi, a OVDE pogledajte reakcije Delija na partiju u prvom poluvremenu.

Ni u trećoj četvrtini se nije ništa promenilo, iako nekoliko minuta nije bilo trojke, ali su potom nastavili Simonović i Dangubić svoj mini rat, pošto su obojica došli do svoje treće trojke.

U finišu treće četvrtine, zablistao je bivši igrač Zvezde Tejić koji je vezao dve trojke i polaganje i izmamio aplauze u hali, ali su domaći u tom trenutku imali 74:50.

Zvezda je u trećoj četvrtini ubacila još 21 poen i na poslednju pauzu otišla sa plus 22, 77:55.

Očekivano, crveno-beli su u poslednjoj deonici malo spustili tempo, ali su održavali visoku prednost i došli do velike pobede.