petak 09.02.2018.
20:46

Odlična igra Zvezde u 22. kolu Evrolige, 9. pobeda!

EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Crvena zvezda mts je u okviru 22. kola Evrolige uspela da stigne do 9. pobede u ovom takmičenju pošto je u dvorani "Aleksandar Nikolić" pred skoro 5000 gledalaca slavila protiv Olimpije iz Milana sa 100:89 (23:20, 27:25, 21:20 i 29:24).

Olimpija je bolje počela utakmicu, igrači gostujućeg sastava su ubacili 3 trojke preko Micova, Tiodora i Gaudloka, poveli su sa 9:4, ali nije ta prednost dugo izdržala zahvaljujući Dangubiću, Bjelici koji je pogodio trojku i Ročestiju koji je vezao pet poena.

Igrao se egal sve do kraja deonice kada je Bjelica pogodio za 23:20, a to je bio i rezultat kojim se završila četvrtina. U nastavku Janković donosi +5, da bi gosti predvođeni Džerelsom vrlo brzo preokrenuli rezultat.

Ipak, Dangubić je poleteo, Lesor takođe, Crvena zvezda je ubrzo vodila sa 35:28, a nije mnogo prošlo kada je naš šampion poveo i sa +12 košem Lesora koji je danas bio odličan.

Gaudlok je igrao odlično krajem deonice i uspeo je nekako da smanji rezultat, bilo je "samo" 50:45, Crvena zvezda je morala da poradi najviše na odbrani kako bi dobila ovu utakmicu.

To se i desilo, Davidovac je vezao pet poena, Danga je ponovo bio odličan, kao i Lesor, vodila je Zvezda tokom treće deonice sa 66:56, ali je ekipa Olimpije uspela da se vrati u meč serijom krajem deonice.

Janković je večeras bio na visini zadatka, pogodio je četiri uzastopna poena, a nakon trojke Feldina, Zvezda je povela sa 80:69. Na sedam minuta do kraja Lesor je pogodio svoj 15. poen sa 82:69, što je bila najveća prednost Crvene zvezde.

Janković je nastavio da puni koš gostiju, a reklo bi se da je prelomljen meč nakon trojke Branka Lazića za +16 na 3 minuta do kraja utakmice.

Rutinski je odrađeno sve do kraja, Crvena zvezda sada ima 9 pobeda i 13 poraza i ne baš izgledne šanse za plasman u Top 8.

Najefikasniji u redovima Zvezde bio je Janković sa 15 poena, koliko je imao i Lesor, koji je zabeležio dabl-dabl, imao je i deset skokova. Ročesti je imao 14 poena i 9 asistencija.

Na drugoj strani Kuzminskas 17, Gaudlok 15, a Micov 11.