Radulja nepogrešiv, Milutinov odličan!

nedelja 11.10.2015.
18:59

Košarkaši Panatinaikosa i Olimpijakosa upisali su startne pobede na početku grčkog šampionata, a od srpskih internacionalaca najzapaženiju rolu imao je Miroslav Raduljica.

paobc.gr/V.Stolis

U nedelju su odigrane poslednje tri utakmice prvog kola grčke košarkaške lige među kojima su bili mečevi evroligaša iz Atine Panatinaikosa i Olimpijakosa.

Dva tima odmerila su tokom nedelje snage u četvrtfinalu grčkog kupa, pobedu je odneo tim Aleksandra Đorđevića koji je danas kao gost savladao Aris.

"Zeleni" su kao gosti slavili sa 76:70 (18:24, 17:15, 19:12, 22:19) a srpski internacionalac Miroslav Raduljica imao je zapaženu rolu u pobedi Panatinaikosa.

Centar reprezentacije Srbije na terenu je proveo svega 19 minuta tokom kojih je upisao 14 poena (6/6 za dva, 2/2 sa penala) i dva skoka. Njegov reprezentativni kolega Ognjen Kuzmić imao je manju minutažu ali je zabeležio 3 poena i 6 skokova.

Bivši košarkaš Partizana Aleksandar Pavlović na terenu je proveo 15 minuta tokom kojih je postigao 4 poena i zabeležio 2 skokoa. Najefikasniji u redovima Panatinaikosa bio je Džejms Gist sa 17 poena i 7 skokova.

Olimpijakos je nakon poraza od Panatinaikosa u Kupu u nedelju ugostio Kolos sa Rodosa i slavio rezultatom 88:62 (32:16, 23:15, 12:9, 21:22).

Srpski reprezentativac Nikola Milutinov u igri je proveo 25 minuta a za to vreme postigao je 5 poena i upisao 7 skokova ali i 4 asistencije.

Dodajmo još i to da je PAOK našeg Milenka Tepića u subotu poražen na gostovanju AEK-u a srpski internacionalac je za 35 minuta igre postigao 4 poena i ostvario 4 skoka.