nedelja 10.06.2018.
20:31

Nova pobeda Bavaraca u finalnoj seriji plej-ofa.

Beta/BranislavBožić/Ds

Večeras je u Minhenu odigrana i treća utakmica finala plej-ofa nemačke Bundeslige, a domaći Bajern je savladao Albu sa 72-66 i poveo sa 2:1 u pobedama u ovoj finalnoj seriji.

Ekipa Dejana Radonjića bila je znatno bolji rival u najvećem delu meča, imala je prednost koju je lagano uvećavala. Prvo poluvreme obeležio je Redži Reding sa četiri postignute trojke, a rezultat posle prvih 20 minuta igre bio je ''plus 17'' u korist domaćih - 46:29

U nastavku, Bajern je tokom treće deonice bez problema održavao ubedljivo vođstvo, da bi Alba u finišu poslednje četvrtine uspela da uhvati priključak i smanji na 70:66 u poslednjem minutu meča.

Sve dileme rešio je Vladimir Lučić sa linije slobodnih bacanja, za konačnih 72:66.

Reding je bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 18 postignutih poena (trojke 5/8), pet skokova i tri asistencije, a Đedović je upisao 11. Od srpskih reprezentativaca, Vladimir Lučić je pobedi Bajerna doprineo sa 10 poena i tri skoka, a Stefan Jović je meč završio sa pet poena, pet skokova i četiri asistencije.

U ekipi Albe najbolji Baterfild sa 16 poena.

Podsetimo, finalna serija počela je pobedom Albe u Minhenu posle produžetaka, a Bajern je uzvratuio udarac u Berlinu, ubedljivom pobedom od 96:69.

Sledeća utakmica igra se u sredu, 13. juna u Berlinu, kada će Bajern imati ''meč loptu'' za šampionsku titulu.