• Autor: Nikola Miloradović

• 11. novembar 2016.

• 22:53

Izabranici Sita Alonsa potpuno su nadigrali Obradovićev Fenerbahče u svakom segmentu igre, na kraju su zasluženo i ubedljivo slavili.

Poslednja utakmica šestog kola Evrolige odigrana je u Vitoriji, Baskonija je ugostila Fener i razbila ih rezultatom 86-52 (14-11, 27-13, 26-16, 19-12).

Domaći su nametnuli svoj ritam od starta, nakon prvog kvartala je još uvek sve ipak bilo neizvesno, a onda se Baskonija raspucala u drugoj deonici.

Dobili su košarkaši Baskonije drugu četvrtinu rezultatom 27:13, OVA izjava Željka Obradovića vam dovoljno govori o tome kakvo je stanje bilo na terenu u drugih 10 minuta.

U nastavku ništa bolji Fener, treći kvartal ponovo dobija Baskonija, razlika samo raste.

Na kraju su se zaustavili na 34 razlike, teško da je Obradovićev Fener ikada doživeo ovakvu katastrofu.

Odlično su domaći raspodelili poene, po 13 su dali Barnjani, Vojtman i Larkin, dva manje postigao je Jaka Blažič. U strelce se od svih 12 igrača, nije upisao samo Tornike Šengelija.

U poraženom sastavu nije bilo dvocifrenih, sa devet poena prednjačio je Kostas Slukas, Nikola Kalinić je meč završio sa sedam poena, tri skoka i tri asistencije.

Fener je vezao drugi poraz, dok je Baskonija do druge vezane pobede u Evroligi.