Prvi poraz u sezoni Obradovićevih 'Lokosa'

subota 21.10.2017.
17:00

Uniks iz Kazanja je slavio u Krasnodaru u derbiju trećeg kola VTB lige.

Epa/Lukas Schulze

Katastrofalno odigrana poslednja četvrtina koštala je pulene Saše Obradovića prvog poraza u sezoni.

Iako su uoči odlučujućih deset minuta meča protv Uniksa košarkaši Lokomotive Kubanj imali prednost od pet poena, u poslednjoj deonici su postigli samo ČETIRI poena, primili 19 i na kraju izgubili rezultatom 67:77.

Džamar Smit je bio najefikaniji u pobedničkom taboru sa 17 poena, dvocifreni su Kajmakoglu i Kolom sa po 11 poena, kao i kapiten Ponkrašov sa 10. Dobru rolu pružio je i bivši centar Partizana Stefon Lazme, koji je u pobedu usadio 9 poena i 7 skokova.

Kod 'Lokosa' najefikasniji Bab sa 20 poena, mada je 11 postigao sa linije penala, Kolins je ubacio 15, Ragland 11.

Uniks je ovim trijumfom u Krasnodaru sačuvao oreol nepobedivosti i drži korak sa moskovskim CSKA i Himkijem.