Produžeci u derbiju, Partizan opet pobedio...

• 15. maj 2012.

• 22:22

Košarkaši Partizana savladali su večeras u derbiju 12. kola Agroživ Superlige Srbije ekipu Crvene zvezde Beograd, ali tek posle produžetka. Zvezda bila bliža pobedi u regularnom toku, ali su dve sjajne odbrane Džejmsa nad Popovićem donele Partizanu produžetak. A onda su se razigrali i Božić i Kecman i dileme više nije bilo - 83:78 za Partizan.

I peti put ove sezone košarkaši Partizana slavili su protiv ''večitog rivala'', koji je večeras bio najbliži iznenađenju, ali su crno-beli bili za nijansu bolji u produžetku i na kraju slavili sa 83:78. U regularnom toku meča bilo je 67:67.

Neizvesnost, ali i ne previše kvalitetna košarka obeležje su večerašnjeg derbija.

Počelo je najpre serijom Zvezde od 6:0, uzvratili su crno-beli nešto kasnije serijom 5:0, da bi kraj prve četvrtine Partizan dočekao sa pet poena prednosti.

Međutim, videlo se već tada da gosti, izuzev donekle Mačvana, nemaju raspoloženog igrača, šut ih nije služio i crveno-beli su polako smanjivali razliku, da bi na poluvreme Zvezda otišla sa dva poena razlike - 30:28.

Treća četvrtina donosi rezultatski potpuno ravnopravnu igru, nijedna ekipa nije uspevala da se ''odlepi'' više od tri poena razlike i na ulasku u poslednjih deset minuta pobednik se nije nazirao.

Međutim, četvrtu deonicu Zvezda bolje počinje, crno-beli sve više greše i na pet minuta pre kraja Zvezda vodi sa 60:55.

Sam finiš je uzburkao strasti, posebno u 36. minutu, kada je dosuđena peta lična, ujedno i namerna Andriji Milutinoviću. Crno-beli to koriste i dolaze do minimalnog vođstva od 63:62.

Leteli su i upaljači sa tribina u tim trenucima, jedan je pogodio Raška Katića u glavu, ali srećom, centar Partizana je prošao bez ozbiljne povrede i nastavio je meč.

Ušlo se u veoma neizvestan finiš, a na ulasku u poslednji minut konačno je važnu ulogu u ekipi Partizana obavio plejmejker Dominik Džejms. Najpre je oduzeo loptu Bojanu Popoviću i u kontri doveo crno-bele u vođstvo od 67:66, a onda u narednom napadu Zvezde iznudio i faul pleja domaćih.

Ali, i Anđušić je na drugoj strani indisponiran u finišu. Šut mu ne ide, a onda je na 20 sekundi do kraja napravio i korake.

Usledio je faul nad Čovićem, koji pogađa jedno slobodno bacanje, na drugoj strani Džejms je neprecizan i ušlo se u produžetak - 67:67.

U dodatnih pet minuta Partizan je bolje ušao. Vrlo brzo su crno-beli stekli četiri poena razlike, ali je Zvezda uspela da uhvati priključak.

Međutim, pri rezultatu 75:73 za Partizan, kapiten Petar Božić pogađa trojku za crno-bele, na minut i 27 sekundi do kraja.

Zvezda se ne predaje, ali u narednom napadu i Kecman pogađa van linije 6,75. Ni to nije obeshrabrilo crveno-bele, Tomas vraća trojku i smanjuje na 78:81.

Ipak, usledio je faul nad Mačvanom, koji je siguran sa linije penala i više dileme nije bilo - 78:83, pobeda Partizana!

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Milan Mačvan sa 21 poenom, a Džejms i Lučić upisali su po 14.

Na drugoj strani, prednjačio je Omar Tomas sa 25, a zapaženu partiju prikazao je i Mile Ilić sa 18 poena.

Partizanu je ovo deseta pobeda, kojom se ponovo izdvojio na čelu tabele, a Zvezda je doživela peti poraz, pa ostaje na trećem mestu sa skorom 7/5.