nedelja 01.11.2020.
18:55

Slovenački tim ređa ubedljive poraze.

aba-liga.com/Igokea/Nenad Vuruna

Pet utakmica, pet ubedljivih poraza ekipe Primorske na startu nove sezone ABA lige, pa se postavlja pitanje šta ih tek čeka u sledećem kolu, kada će im rival biti vodeća i veoma moćna Crvena zvezda.

Danas ni protiv Cibone u Zagrebu Primorska nije uspela da pruži ozbiljniji otpor.

Zagrepčani su slavili sa 41 poenom razlike, rezultatom 91:50, što je Ciboni druga pobeda od početka sezone, posle tri vezana poraza na startu. Gosti su se u prvom poluvremenu koliko-toliko i držali, ali preostalih 20 minuta Cibona je dobila sa 54:23.

Bilinovac je sa 21 poenom predvodio Cibonu do pobede, a u ekipi Primorske nešto bolji od ostalih bili su Durnik sa 13 poena i pet skokova i Macura sa 12 poena i sedam skokova.