• Autor: Aleksandar Obrenović

• 21. decembar 2017.

• 20:50

Crvena zvezda nije imala dobro šutersko veče, ispostavilo se da je to ono što je odlučilo pobednika u večerašnjem meču.

Poraz Crvene zvezde na svom terenu od Panatinaikosa u okviru 14. kola Evrolige, drugi uzastopni koji je Zvezdu doveo do devetog poraza ove sezone u najelitnijem takmičenju u Evropi. PAO je bio bolji, na kraju je bilo 63:69 (15:20, 23:21, 11:17 i 14:11).

Bilo je neizvesno u prvom poluvremenu, ekipe su se smenjivale u prednosti, da bi prvu osetniju prednost imao Panatinaikos kada je Singlton pogodio trojku za 7:13. Gist je vladao pod obručima, imao je dva zakucavanja na samom startu, a pored toga je pogodio i jednu trojku.

Onda sledi serija našeg šampiona, Bjelica, Fejldin, Antić i Dangubić su napravili seriju od 8:0, Zvezda je po prvi put povela na utakmici nakon startnih 2:0.

Panatinaikos je zatim napravio novu seriju, prva četvrtina se završila njihovom prednošću od 15:20, gledali smo mnogo promašaja naše ekipe u tim trenucima.

Nastavak je doneo nešto bolju igru Crvene zvezde, Feldin je krenuo da "sipa", bio je u seriji od 8 poena za 25:25, a nakon trojke Dobrića ekipa Dušana Alimpijevića je povela sa 30:29. Sledi rezultatska klackalica, da bi Zvezda pred kraj povela sa 38:34 nakon poena Bjelice.

Ipak, poluvreme se završava uz prednost gostiju iz Atine pošto je prvo najbolji igrač prvog poluvremena Džejms Gist pogodio dvojku, a onda i Denmon pogodio trojku za prednost od 38:41.

Košarkaš koji je napravio prednost u trećoj deonici u korist Panatinaikosa jeste Tanasis Antetokunpo.

Sa šest vezanih poena i poenima Denmona, gosti dolaze do prednosti koja je bila i maksimalna u tom trenutku, +11. Zvezda je imala dosta promašenih šuteva, ekipa Dušana Alimpijevića koja je "živela" u nekim prethodnim utakmicama od dobrog šuta za tri poena, ovoga puta nije uspevala da održi dobre procente šuta iz igre.

PAO je dobio ovu četvrtinu ukupno 11:17, moramo priznati da je bilo i čudnih sudijskih odluka u pojedinima momentima koje nisu išle u korist našeg šampiona.

Dobrić i Janković su smanjili na 53:58, igrala je naša ekipa odličnu odbranu u poslednjoj deonici, sve do trojke Kenija Gebrijela koji je pogodio za 53:62 na 6 i po minuta do kraja utakmice.

Zvezda je bila u problemu, na 4 i po minuta do kraja bilo je 55:64 za goste, a šut za tri poena u tom trenutku nije obećavao, bilo je 4/20 u statistici kada gledamo tu kategoriju.

Feldin je pogodio tri slobodna bacanja, ali je nakon dobre odbrane u narednom napadu izgubio loptu, olako, pa je na drugoj strani Denmon na tri minuta do kraja doneo prednost Panatinaikosu od 58:66.

Lazić je pogodio svoje prve poene na utakmici u pravom trenutku, bila je to trojka za 61:66, čekala nas je neizvesna završnica imajući u vidu da je ostalo nešto više od dva minuta do kraja.

Fantastično je igrao naš tim odbranu u poslednjim minutima, Feldin je pogodio bacanja, a na pola minuta do kraja imao je i šut nakon neorganizovanog napada za izjednačenje, ali je promašio, da bi Panatinaikos na drugoj strani stigao do nedostižne prednosti preko Riversa. Nakon promašene trojke Ročestija, sve je bilo jasno.

Feldin je bio jedini raspoložen u ekipi Crvene zvezde kada je šut u pitanju, imao je 21 poen, dok su Lesor i Bjelica imali po 8. Na drugoj strani najbolji su bili Gist i Denmon sa po 16 poena.