• 14. januar 2016.

• 21:58

Lokomotiva iz Moskve imala je veliku prednost u duelu sa Fenerbahčeom, ali nije uspela da slavi u Istanbulu.

Preokret - Bogdan i Veseli
U duelu dve neporažene ekipe u grupi E Top 16 faze Evrolige, Fenerbahče je na svom terenu savladao ekipu Lokomotive iz Kubana sa 85:79.

Gosti su nešto bolje počeli meč, imali su i 6 poena prednosti na startu (6:12), ali su se domaći veoma brzo vratili u igru i na kraju čak i poveli sa 20:18.

Ipak, gosti kreću nešto bolje u drugoj deonici, a pred sam kraj poluvremena su poveli i sa 10 poena prednosti (35:45) zahvaljujući trojkama Klavera, Singltona i Drejpera.

Održavali su ovu prednost gosti do samog kraja treće deonice, ali onda ekipa Željka Obradovića pokazuje sav svoj kvalitet. Bilo je 62:53 za Lokomotivu, onda je Fener napravio seriju od 9:0 i sustigao goste zahvaljujući sjajnom Janu Veselom koji je dominirao u tim trenucima.

Luiđi Datome i Bogdan Bogdanović su držali Fener u igri nakon toga, ušlo se u egal završnicu, a onda su pomenuta dvojica postigla po trojku za 6 poena prednosti - 76:70 na samo 2 minuta do kraja.

Prišli su gosti na dva razlike do kraja i to dva puta, ali nisu uspeli da savladaju ekipu Željka Obradovića koja je zabeležila novu pobedu u Evroligi.

Najefikasniji kod domaćina bio je Bogdanović sa 18 poena, Veseli je postigao 17, Datome 16. Nikola Kalinić je imao 3 poena za 16 minuta. Kod gostiju Viktor Klaver najbolji sa 21 poenom i 7 skokova.