Prekid nije omeo šampiona, Partizan ubedljiv u Valjevu!

• 19. april 2014.

• 22:05

Posle jednočasovnog prekida zbog loših uslova u hali, košarkaši Metalca i Partizana ipak odigrali meč četvrtog kola Superlige, a favorit u potpunosti opravdao tu ulogu. Bertans se vratio posle povrede i odigrao u svom stilu.

Košarkaši Partizana nastavili su sa pobedama u Superligi Srbije. Ekipa Duška Vujoševića večeras je savladala Metalac u Valjevu sa 95-67 i tako nastavila trku sa Crvenom zvezdom za prvo mesto na tabeli.

Kako smo već i izveštavali, večerašnja utakmica počela je u 19:30h, ali je posle samo 17 sekundi igre i ''proklizavanja'' na parketu Bertansa i Bogdanovića, bilo jasno da u hali ne postoje adekvatni uslovi za odigravanje meča.

Usledila je jednočasovna pauza, tokom koje je parket osušen, a meč konačno nastavljen.

Valjevci su sjajno počeli. Pred oko 2.500 gledalaca, Metalac je poveo sa 6:0, pa 11:2, 14:5, a crno-beli kao da su i dalje imali strah od mogućih povreda na klizavom parketu.

Domaći su tokom prve deonice bili dominantni i posle 10 minuta igre na semaforu je stajalo 27:19 za Metalac.

Solidnu prednost domaći su održavali do sredine druge četvrtine, a onda je Partizan poenima Pavlovića, pa trojkom Bogdanovića uhvatio priključak, da bi sa četiri vezana poena Lovernja, crno-beli prvi put poveli - 34:33.

Do kraja prvog poluvremena Partizan je stekao i ''plus pet'' - 42:37, ali je potpuna dominacija gostiju usledila tokom treće deonice.

Crno-beli su potvrdili razliku u klasi, iz minuta u minut uvećavali prednost, dok domaći nikako nisu uspevali da nađu rešenje za odbranu Beograđana koji su taj period igre dobili sa 31:7.

Do kraja se postavljalo pitanje kojom će razlikom Partizan dobiti ovaj meč, a crno-beli su se zaustavili na ''plus 28''.

Bogdan Bogdanović je bio najefikasniji u Partizanu sa 18 poena, Pavlović je upisao 17, a Lovernj i Bertans (trojke 3-3) postigli su po 13 poena.

Valjevce je predvodio Bakić sa 17 poena, a Mičel je upisao 12.

Partizanu je ovo četvrti trijumf, a Metalcu već treći poraz.