• 18. oktobar 2020.

• 21:45

Kako je krenulo u novoj sezoni, postavlja se pitanje može li iko da parira Zvezdi ove sezone u ABA ligi?

Posle pobede od 38 poena razlike nad Cibonom u prvom kolu, pa ''plus 31'' protiv Borca u drugom, košarkaši Crvene zvezde večeras su deklasirali i ekipu barskog Mornara!

U utakmici koja je trebalo da bude derbi trećeg kola ABA lige, s obzirom da je Mornar odlično započeo sezonu i u ABA ligi, i u Evrokupu, Zvezda je slavila sa 93-62 i nastavila ovaj impresivni niz veoma ubedljivih pobeda u regionalnom takmičenju.

Očakivela se odlična utakmica, zanimljiva borba dve kvalitetne ekipe, ali to je viđeno samo u prvoj četvrtini kada je Mornar bio ravnopravan i donekle u drugoj, kada je Zvezda počela da ''steže'' odbranu i da pravi dvocigrenu prednost.

Na popluvremenu je još i bilo nade za Mornar, rezultat je tada bio 46:36 u korist Crvene zvezde, ali u nastavku potpuna dominacija ekipe Saše Obradovića i razlika se iz minuta u minut sve više uvećavala, a Barani su pravili sve više grešaka u napadu.

Do kraja se samo postavljalo pitanje kojom razlikom će Zvezda dobiti ovaj meč i da li će razlika opet biti iznad 30 poena u njenu korist.

Imala je Zvezda i 80:49 početkom poslednjeg kvartala, ali onda je malo ''smanjila gas'', pa je Mornar svoj večerašnji poraz do kraja učinio podnošljivijim.

Džordan Lojd je sa 16 poena i sedam asistencija ponovo bio najbolji u Zvezdi, Davidovac je zahvaljujući boljokj igri u drtugom poluvremenu stigao do 13 poena. Lengston Hol je upisao 12, a Jagodić-Kuridža 11 poena.

Posdebnu pažnju izazvali su nastupi novog Zvezdinmog centra Emanuela Terija koji se istakao u prvom poluvremenu, a na kraju je meč završio sa šest poena i sedam skokova i povratnika Tejlora Ročestija, koji je večeras upisao po sedam poena i asistencija.

Kod gostiju jedni dvocifren Džejkob Pulen sa 12 postignutih poena.