Posle Partizana, Alba "uzela meru" Oldenburgu

Autor: Boban Filipović
subota 18.11.2017.
19:59

'Albatrosi' su se posle dva uzastopna poraza u domaćem šampionatu vratili na pobednički kolosek.

EPA/DPA/SOEREN STACHE

Košarkaši Albe upisali su sedmu pobedu u Bundesligi ove sezone pošto su slavili protiv Oldenburga rezultatom 88:81.

Utakmicu su obeležili preokreti, Oldenburg je bio bolji u prvoj i trećoj četvrtini, Alba u drugoj i četvrtoj. Domaći tim je na prvom malom odmoru imao tri poena prednosti, 'Albatrosi' su do poluvremena preokrenuli rezultat u svoju korist i na velikom odmoru imali +7, u trećem kvartalu Oldenburg vraća prednost i u poslednjih deset minuta ulazi sa prednošću od dva poena, ali gosti poslednji period igre dobijaju sa 28:19 i dolaze do trijumfa.

Baterfild je bio najefikasniji kod 'Albatrosa' sa 20 poena, ali je najbolji u pobedničkom timu bio Luk Sikma. Amerikanac je koketirao sa tripl-dablom: 16 poena, 10 skokova i 7 asistencija.

Stefan Peno
je u pobedu Albe ugradio osam poena, imao je po dva skoka i asistencije i tri ukradene lopte.

U taboru poraženih domaćina trojica dvocifrenih - Masenat (16 pts), Mahalbašić (15 pts) i De Zeuv (13 pts)