petak 04.12.2020.
22:24

''Panteri'' poraženi već četvrti put u prvih šest mečeva u ABA ligi.

BETAPHOTO/ABA liga/Cibona/Zeljko Baksaj/MO

U prvoj utakmici devetog kola ABA lige, Cibona je na svom terenu u Zagrebu savladala ekipu FMP-a rezultatom 93:80.

Gosti iz Železnika su bolje odigrali prvu četvrtinu, ali u drugoj je Cibona preuzela kontrolu rezultata, zahvaljujući odličnom procentu šuta, pa je u drugih deset minuta zagrebački tim upisao čak 32 poena i stekao blagu prednost pred nastavak meča.

FMP do kraja nije uspeo da preokrene rezultat, a najviše što je uspeo u drugom poluvremenu jeste da u par navrata priđe na dva-tri poena zaostatka.

FMP je posle ovog poraza pretposlednji je na tabeli sa skorom 2/4, a Cibona ima skor 3/6.

Cibonu su do pobede predvodili raspoloženi Novačić sa 28 i Bundović sa 20 poena, a najefikasniji u ekipi FMP-a bio je Okben Ulubaj sa 16 poena.