Poluvreme - Zvezdin preokret, kritike navijača! (TVITOVI)

petak 12.04.2019.
19:59

Bolja Budućnost nakon prvog poluvremena.

Crvena zvezda MTS

Crvena zvezda nakon 20 minuta vodi sa 45:42 nakon što je preokrenula rezultat protiv Budućnosti.

Bitadze je krenuo silno u finale ABA lige, Gruzijac je pogodio dve trojke, a Crvena zvezda se mučila da postigne poene na startu utakmice. Jedini je Majkl Odžo uspevao da pronađe put do obruča, imao je pet poena od prvih sedam Crvene zvezde koja je prvi put povela trojkom Davidovca u 6. minutu (10:8). Odmah nakon toga je i Faje pogodio trojku, dovoljno za veliku "eksploziju" na tribinama.

Ipak, do kraja četvrtine dobrom igrom u odbrani Budućnost vraća prednost na svoju stranu.

U drugom delu Crvena zvezda mts ima ponovo crne minute koje su iskoristili gosti da naprave 6 poena viška, čak i kada bi se domaćin približio, kao što je to bio slučaj nakon trojke Berona, odgovor je stizao.

Odžo je radio odlične stvari u napadu, naterao je i Bitadzea na treći faul, nakon toga smanjio na -4, a na 3:20 do kraja Beron je uspeo da iskoristi prednost u brzini za nove poene i samo -3. Par napada kasnije Filip Čović uspeva da podigne trojkom atmosferu, bilo je samo -1, ali je u sledećem napadu napravio treću ličnu grešku što je dovelo do novih problema za Milana Tomića.

Ipak, nakon dobre odbrane, Crvena zvezda uspeva da povede preko Cirbesa, da bi nakon koša Dobrića iz kontre domaćin stigao do +3.

Najlepši potez videli smo na 20 sekundi do kraja poluvremena, kada je Beron proigrao Fajea.