Poluvreme - Zvezda u velikom zaostatku, 1/12 za tri poena, navijači opet kritikuju (TVITOVI)

utorak 29.10.2019.
19:12

Od samog starta Zvezda juri rezultat, može li u nastavku da ugrozi vođstvo favorizovanog domaćina?

EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

U petom kolu Evrolige ekipa Crvene zvezde večeras gostuje u Istanbulu protiv domaćeg Efesa, koji na poluvremenu vodi sa 38:26.

Sam početak meča obeležio je Vasa Micić, koji je sa svojih pet vezanih poena doneo početnu prednost Efesu od 5:0 i nagovestio ono što smo potom mogli da vidimo u prvih dvadeset minuta.

Domaćin je konstantno bio u vođstvu, koje je je u par navrata početkom druge četvrtine iznosilo i 15 poena razlike (24:9, pa 29:14), da bi potom Zvezda uspela da smanji zaostatak na 33:24, ali je Efes opet ušao u seriju i stigao do 38:24.

Crveno-beli imaju veoma lošu realizaciju u šutu za tri poena (1/12), a pred kraj druge četvrtine su šut za dva poena uspeli da dovedu na oko 50% uspešnosti.

S druge strane, sedam trojki Efesa iz 17 pokušaja...

Vasa Micić posle prvog poluvremena najefikasniji kod domaćina sa 10 poena, dva više od Larkina, a u Zvezdi za sada najefikasniji Dženkins sa šest poena.