Poluvreme - Zvezda se muči: ''Hoćete da primimo 150 poena!?''

utorak 02.01.2018.
19:44

U dvorani ''Aleksandar Nikolić'' igra se poslednja utakmica 14. kola ABA lige, a prva u 2018. godini.

Sportske.net/Nikola Krstić

Posle prvog poluvremena rezultat je 40:37 u korist Crvene zvezde mts, pred odlično popunjenim tribinama.

Ljubljančani su tokom prvih dvadeset minuta pružili odličan otpor favorizovanom rivalu, pogotovo tokom prve četvrtine, kada je Zvezda imala dosta problema u napadu.

Taj deo igre Olimpija je dobila sa 18:16, potom su se crveno-beli raspucali tokom drugog kvartala, proradio je šut za tri poena, ali im to nije bilo dovoljno da steknu značajniju rezultatsku prednost.

Odbrana nije bila na željenom nivou, pa je u jednom trenutku tokom tajm-auta, pri rezultatu 37:37, trener Crvene zvezde Dušan Alimpijević nezadovoljno upitao svoje igrače:

''Neće niko da pipne odbranu, hoćete da primimo 150 poena?''.

Do odlaska na odmor Zvezda više nije primila ni poen, a viđena je još trojka Milka Bjelice za 40:37 posle prvih 20 minuta. Bjelica je i najefikasniji u Zvezdi sa devet posle posle prvog poluvremena.

U prilogu pogledajte i komentare navijača tokom prvog poluvremena.