Poluvreme - Zvezda po sistemu ''toplo-hladno'', kako su navijači reagovali?

• 10. oktobar 2018.

• 20:31

Srpski šampion grabi ka novoj pobedi, ovoga puta u Monaku.

U drugom kolu Evrokupa, ekipa Crvene zvezde večeras gostuje Monaku, a posle prvog poluvremena rezultat je 29:24 u korist ekipe Milana Tomića.

Zvezda nije dobro ušla u ovaj meč, dugo se čekalo na njene prve poene, ali domaćin to nije umeo da iskoristi na pravi način. Poveo je Monako sa 4:0, ali kada su crveno-beli ''konačno'' probili led posle devet promašaja iz igre, stvari su počele da dolaze na svoje mesto.

Impresivan je podatak da je do kraja prve četvrtine Zvezda napravila seriju 17:2, a da je jedine poene za Monako u ovom delu igre upisao nekadašnji košarkaš crveno-belih Elmedin Kikanović.

Ipak, tokom druge četvrtine, pad u Zvezdinoj igri. Razigrali su se Džerod i Lejzerik Džons u redovima domaćih, prednost Beograđana je počela da se topi, nisu imali rešenja u napadu, pa je na oko dva minuta pre kraja druge deonice Monako smanjio na 24:22.

Ni tu se domaći nisu zaustavili, Kikanović je izjednačio poenima Kikanovića, ali Beron pogađa novu trojku za novo vođstvo crveno-belih, koji do kraja poluvremena uvećavaju prednost na ''plus pet''.

U Zvezdi posle prvog poluvremena najefikasniji Beron sa osam i Čović sa pet poena.