Poluvreme - Zvezda dominira, navijači uživaju, jedan igrač ih oduševljava!

subota 27.10.2018.
19:17

Očigledno, crveno-bele nije poremetio poraz u Breši.

eurocupbasketball.com/Crvena zvezda mt:s

Posle iznenađujućeg poraza od Breše u četvrtom kolu Evrokupa, košarkaši Crvene zvezde večeras gostuju FMP-u u Železniku u petom kolu ABA lige, a posle prvog poluvremena rezultat je 45:32 za ekipu Milana Tomića.

Zvezda je od samog starta krenula silovito. Posle početnog vođstva FMP-a od 5:4, usledila je Zvezdina serija 14:0, tokom koje se raspucao raspoloženi Faje, sa tri trojke iz isto toliko pokušaja.

Posle toga, delovalo je da domaćima preti prava katastrofa, jer je Zvezda nastavila da uvećava razliku, ali FMP je uspeo u finišu druge četvrtine da od ''minus 19'' (18:37), stigne do znatno pristojnijeg zaostatka (29:39), da bi potom trojkom Rebeca smanjio na samo osam poena razlike - 32:40. Ipak, u samom finišu drugog kvartala, Zvezda pravi novu seriju od 5:0 i stvari ponovo dolaze na svoje mesto.

Faje je ubedljivo najefikasniji u ekipi Crvene zvezde sa 14 poena, a prati ga Dobrić sa sedam. Ekipu FMP-a prati Dragan Apić sa 12 postignutih poena.

Navijači Crvene zvezde su, naravno, zadovoljni, a najviše pohvala zaslužio je Faje.