Poluvreme - Zvezda dominira!

ponedeljak 30.11.2015.
21:49

Košarkaši Crvene zvezde Telekom su već u prvom poluvremenu stekli ubedljivu prednost protiv Cibone u ''Pioniru''.

euroleague.net

Pred oko 3.500 gledalaca u ''Pioniru'', ekipa Dejana Radonjića na dobrom je putu da upiše novu, devetu pobedu u ABA ligi, pošto posle prvog poluvremena vodi protiv Cibone rezultatom 38-21.

Posle startnog vođstva Zagrepčana od 3-1, usledila je sjajna serija Zvezde, koja je vezala 12 poena za vođstvo od 13-3.

Tu prednost je Zvezda i održala do kraja prve deonice, koju je dobila sa 19-10, da bi u drugih deset minuta, posle Gudurićevig poena sa linije slobodnih bacanja, crveno-beli stigli i do ''plus 18'' - 32:14.

Ni tu se Zvezda nije zaustavila, pa je trojkom Simonovića u 19. minutu povela i sa 38:17. Cibona je uzvratila trojkom Siriščevića, da bi zatim i Florens sa linije penala smanjio na 38:21 posle prvog poluvremena.

Marko Simonović je u ovom delu igre i najefikasniji u domaćem timu sa 12 postignutih poena.