Poluvreme - Zvezda dominira!

• 30. novembar 2014.

• 19:44

Samo u prvih par minuta, ekipa Duška Vujoševića je imala rešenje za Zvezdine napade, a onda su crveno-beli ušli u evroligaški ritam - 38:22 posle prvog poluvremena!

Sam početak meča pripao je ekipi Partizana, Milenko Tepić je odmah pogodio za tri poena, nešto kasnije je Murić uvećao prednost crno-belih na 0:5.

Igrao se treći minut utakmice, Vilijams je do tada vezao nekoliko promašaja, ali je seriju Partizana prekinuo Jaka Blažič, prvim poenima za Zvezdu u ovom meču.

Njegovi poeni su, zapravo, bili samo početak sjajne serije crveno-belih od 10:0 i za tili čas, Zvezda je od ''minus pet'' stigla do ''plus 5''.

Duško Vujošević je pokušavao da tajm-autom zaustavi ovaj Zvezdin nalet, ali se jednostavno videla razlika u kvalitetu ova dva tima i kako je meč odmicao, ekipa Dejana Radonjića je uvećavala svoju prednost.

Posle prve četvrtine, Zvezda je vodila sa 19:14, a u drugih deset minuta, prednost domaćina u ovom meču postala je i dvocifrena.

Boban Marjanović je počeo da uspostavlja svoju dominaciju pod košem, Jaka Blažič takođe na svom nivou, a sjajnu rolu imao je i Branko Lazić, koji je pogodio dve trojke iz isto toliko pokušaja.

Na kraju, tačku na prvo poluvreme stavio je fenomenalni Markus Vilijams, trojkom sa gotovo pola terena, za 38:22 u korist Zvezde posle prvog poluvremena!

Posle prvih 2 minuta, Marjanović najefikasniji u Zvezdi sa 9 poena, Lazić je upisao 8, a Blažič ima 6.

U Partizanu se mogu izdvojiti 7 poena Mačvana i 5 Milenka Tepića.

Takođe, kad je statistika u pitanju, upadljiv je odnos u broju skokova - 23:12 u korist Crvene zvezde Telekom.