Poluvreme - Žalgiris koristi neiskustvo, a šta kažu Delije?

petak 13.10.2017.
19:53

Crvena zvezda se dobro drži nakon prvih 20 minuta.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/MO

Crvena zvezda je odlično počela ovaj duel, nakon poena Lesora i Bjelice naš šampion je poveo sa 5:0, ali je onda usledila serija domaćina od 8:0.

Dušan Alimpijević je naredio jaču odbranu, a do kraja četvrtine nismo videli mnogo poena. Antić je imao pet uzastopnih, Lazić je pogodio trojku, a na drugoj strani je najbolji bio Dejvis.

Nakon prvih 10 minuta bilo je 15:13 za Žalgiris, a drugu četvrtinu bolje kreće Crvena zvezda koja preko Lesora stiže do 18:20.

Ekipe su se smenjivale u vođstvu, Micić je doneo najveće Žalgirisu u drugoj četvrtini od 3 poena, ali je Janković uspeo da trojkom vrati nerešen rezultat. Ipak, greške u napadu i u odbrani su dovele do +4 za Žalgiris nakon pogođenih slobodnih bacanja Jankunasa.

Potrajalo je ovo poluvreme, gledali smo dosta slobodnih bacanja, a nakon poena Ulanovasa, pre toga i promašaja Feldina, Žalgiris je stigao do 41:35.

Preko Lesora i Ročestija Zvezda stiže do -3, 41:38, da bi do kraja poluvremena Micić i Lazić postigli po 2 poena za konačnih 43:40 nakon prvih 20 minuta igre.