Poluvreme u Zagrebu, Partizan furiozno završio drugu četvrtinu, da li su navijači zadovoljni? (TVITOVI)

subota 02.02.2019.
17:52

Osamnaesto kolo ABA lige počelo je derbijem u Zagrebu, Cibona je dočekala Partizan.

ABA liga/Partizan Nis

Posle prvih 20 minuta igre rezultat je 41:32 u korist Partizana.

Partizan je dobro započeo utakmicu, sam početak obeležio je Džok Lendejl sa četiri vezana poena, potom je i Aleksej Nikolić pogodio trojku, a prednost je dodatno uvećao Stefan Janković za 10:2 u korist crno-belih posle tri i po minuta igre.

Ali, Cibona na krilima Ljubičića pravi seriju 7:0, da bi nešto kasnije trojkom raspoloženog Markote stigla do prvog vođstva - 14:12.

Partizan je preko Nikole Jankovića i Đorđa Gagića stigao do novog vođstva, od 17:14, a Cibonu je održavao sve bolji Markota.

Tokiom drugog kvartala smo gledali ''rezultatsku klackalicu'', sve do poslednjih par minuta, kada Partizan pravi seriju 8:0 i stiže do nove osetne prednosti - 39:32 koju je potom uvećao Markus Pejdž na ''plus devet'' - 41:32.

Đorđe Gagić je posle prvog poluvremena najefikasniji u Partizanu sa 10 poena, Nikola Janković ga prati sa devet poena, s tim da ima 3/8 sa linije slobodnih bacanja.

U Ciboni, Damir Markota je stigao do brojke od 11 postignutih poena.