Poluvreme u Nikšiću - Sutjeska se ne plaši Zvezde!

ponedeljak 23.11.2015.
21:46

Poslednja utakmica 11. kola ABA lige igra se u Nikšiću, gde gostuje branilac titule, ekipa Crvene zvezde Telekom.

euroleague.net

S obzirom da je Sutjeska debitant u ovom takmičenju, gostovanje evroligaške ekipe Zvezde izazvalo je ogromno interesovanje, pa su tribine ispunjene do poslednjeg mesta.

Domaći tim, trenutno poslednjeplasiran na tabeli, hrabro se suprotstavio favorizovanim gostima i posle 20 minuta igre rezultat je 36:32 u korist Crvene zvezde Telekom.

Zvezda je bolje započela meč, povela je sa 12-5 u sedmom minutu, trojkom Kvinsija Milera, ali onda sledi odgovor Nikšićana, koji predvođeni Popovićem i Vranešom donose preokret ekipi Sutjeske do kraja prve četvrtine - 17:16.

U drugoj je vladala rezultatska neizvesnost, iako je početkom ovog dela igre domaćin poveo i sa pet poena razlike - 21:16.

Seriju Sutjeske od 11:0 prekinuo je Tejić, a do poluvremena crveno-beli uspevaju da se rezultatski odlepe zakucavanjem Cirbesa i trojkom Simonovića za 32:36.