Poluvreme - Tu ni Teo ne pomaže, evroligaški Partizan! (TVITOVI)

sreda 08.01.2020.
20:55

Možda ni najveći optimisti nisu očekivali ovakav odnos snaga u prvom poluvremenu.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/MO

Počela je Top 16 faza Evrokupa, a na startu odmah veliki derbi, duel Partizana i Virtusa iz Bolonje u prvom kolu Grupe E.

Pred oko 16.000 gledalaca u ''Štark Areni'', Partizan vodi posle prvog poluvremena sa ubedljivih 62:42.

Igralo se u sjajnom ritmu, a početak utakmice obeležio je kapiten Partizana Novica Veličković, koji je upisao prva četiri poena. Virtus je potom uzvratio serijom 7:0, poveo 7:4, ali Partizan brzo uzvraća svojom serijom od pet vezanih poena i od tada tim Andree Trinkijerija preuzima potpunu kontrolu dešavanja na terenu.

Odlično su crno-beli u odbrani ''čitali'' namere Miloša Teodosića, nekoliko pokušaja asistencija u njegovom prepoznatljivom stilu je presečeno, crno-beli su osvajali lopte i iz kontri poentirali.

Košarkaše Partizana je odlično služio šut za tri poena, pogađali su i Volden (3/5), i Gordić, Jaramaz, Veličković, ali Markus Pejdž je dugo bio nepogrešiv - tri od tri za tri poena.

Razlika se iz minuta u minut uvećavala i crno-beli su već sredinom drugog kvartala otišli na dvadesetak poena razlike.

Sam broj poena u prvom poluvremenu dovoljno govori kako je Partizan večeras igrao u napadu, bar tokom prvog poluvremena.

Gordić je za sada najefikasniji u Partizanu sa 12 poena, od toga devet sa linije slobodnih bacanja, Pejdž i Volden su upisali po 11.

Na drugoj strani, jedini šuterski raspoložen je Frank Gejns sa 14 poena, Teodosić je upisao devet, a Gembl osam poena.

Naravno, navijači Partizana oduševljeni su razvojem događaja.