Poluvreme - Srbija vodi, ''žilavi'' Gruzijci se ne predaju!

nedelja 23.02.2020.
17:49

Srbija konstantno vodi, ali prednost je smanjena u finišu poluvremena.

fiba.basketball

Košarkaška reprezentacija Srbije vodi posle prvog poluvremena protiv selekcije Gruzije rezultatom 48:41.

U pitanju je meč drugog kola kvalifikacione Grupe E za plasman na Evropsko prvenstvo, a igra se u dvorani ''Pionir''.

Ovo je prvi meč ''Orlova'' na domaćem terenu pod vođstvom novog selektora Igora Kokoškova koji je aplauzima pozdravljen pred početak meča.

Naš tim je odlično započeo meč, uz agresivnu igru u odbrani brzo je poveo sa 9:0 i do kraja poluvremena nije ispuštao prednost, koja je najviše iznosila ''plus 14'' - 24:10 u završnici prvog kvartala.

Početkom druge četvrtine, Gruzijci predvođeni raspoloženim Mekfadenom prilaze na pet poena razlike, ali onda je Simonović odgovorio svojom trojkom, pa je u narednom napadu i fauliran u šutu za tri poena i razlika je ponovo uvećana na desetak poena prednosti u korist Srbije.

Ipak, ne predaju se gosti, na ulasku u polednji minut prvog poluvremena smanjuju na samo četiri poena razlike (43-39).

Na pet sekundi do kraja poluvremena, Rebić nas trojkom vraća na ''plus sedam''.

Ognjen Jaramaz je sa 13 poena najefikasniji u reprezentaciji Srbije, na drugoj strani, najviše problema nam prave Mekfaden sa 11 i Šermadini sa 10 poena.