Poluvreme - Spori ritam u Zadru, Partizan vodi, a šta navijači predlažu Trinkijeriju? (TVITOVI)

subota 19.01.2019.
17:52

Mnogo dosuđenih prekršaja, pogotovo tokom prve četvrtine, znatno usporilo ritam igre.

ABA liga/Cedevita/Marin Susic

Prva današnja utakmica 16. kola ABA lige igra se u dvorani ''Krešimir Ćosić'', gde su se sastale ekipe Zadra i Partizana. Posle prvog poluvremena, koje su obeležili i brojni prekršaji i slobodna bacanja, rezultat je 50:46 u korist crno-belih.

Partizan je u ovu utakmicu ušao oslabljen, bez povređenih Zagorca i Nikolića, čija su mesta među dvanaestoricom igrača večeras zauzeli Amar Gegić i mladi Uroš Trifunović.

Partizan je tokom prve četvrtine uglavnom imao blagu prednost, a onda je usledio pad u igri crno-belih u završnici ovog dela igre, kada su Zadrani poveli sa 23:19.

Domaćin je održavao vođstvo do četiri minuta pre kraja drugog kvartaka, kada je Pejdž trojkom okrenuo na 34:36.

Do poluvremena ''rezultatska klackalica'', ali u samom finišu nova mini serija Partizana za ''plus 4''.

Mario Litl je sa 11 poena najefikasniji u domaćem timu, a u Partizanu je to Stefan Janković sa 10 poena.