Poluvreme - Simanić "poludeo", Perperoglu fantastičan! (TVITOVI)

četvrtak 31.10.2019.
19:53

Crvena zvezda vodi na poluvremenu protiv Himkija.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/MO

Crvena zvezda je danas dočekala Himki u okviru šestog kola Evrolige, i nakon prvih 20 minuta igra odlično. Trenutan rezultat je 50:41.

Napominjemo i da je mali broj navijača koji danas posmatraju uživo ovaj duel iz dvorane "Aleksandar Nikolić", svega oko 5000 ljudi, što je verovatno negativni rekord Crvene zvezde. Bez obzira na to, atmosfera je sjajna.

Ekipa Andrije Gavrilovića je uhvatila zamah od starta, Boriša Simanić je bio fantastičan, vezao je osam poena za 8:0, a tu prednost je srpski tim održavao do kraja prve deonice.

Bilo je i plus 10 nakon novih poena Simanića koji je nagovestio utakmicu karijere, a nakon što je on stao, dirigentsku palicu je preuzeo Stratos Perperoglu.

Na startu druge četvrtine nova trojka Boriše Simanića, a onda Perperoglu donosi 14 poena prednosti, bilo je 42:28.

Bilo je čak i 16 poena razlike kada je Džejms Gist pogodio dva slobodna bacanja, ali su gosti zahvaljujući Švedu i Janisu Timi uspeli da smanje na -10, a razlika se nije drastično menjala do kraja, gosti su čak uspeli da svedu na -9.

U Zvezdi Simanić 13 poena, Perperoglu ima 12, a Gist je sakupio 7. Kod gostiju Devin Buker je dodao 11 poena.