Poluvreme - Rafal u prvoj četvrtini, pa pad Zvezde, navijači predviđaju novi otkaz! (TVITOVI)

četvrtak 10.12.2020.
19:46

Odlična prva četvrtina Crvene zvezde mts, potom je stala, ali i dalje ima zavidnu prednost.

STARSPORT
STARSPORT

Fantastična prva i slaba druga četvrtina, bilans je Zvezde posle 20 minuta utakmice sa Olimpijakosom. Ekipa Saše Obradovića vodi sa 45:37.

Grci su preko Slukasa uspevali da priprete Zvezdi na startu, svih pet prvih poena je upravo on postigao, ali je usledio pad gostiju i fantastična serija domaćina.

Onda je na scenu stupio Kori Volden, pogodio je dve trojke, a onda je dodao i O'Brajant jednu za seriju od 9:0.

Slukas je bio jedini raspoložen i trojkom je pokušao da vrati svoj tim u igru već u prvoj deonici, ali je prednost Zvezde samo rasla, trojke su se nizale, po jednu su za sam kraj četvrtine pogodili O'Brajant i Jagodić-Kuridža za fenomenalnih 30:16. Neverovatni Slukas je već tada imao 10 poena.

Zvezda je u nastavku bila u slabijem ritmu, u prvim minutima je teško stizala do poena, ali je držala dvocifrenu prednost jer ni Olimpijakos nije briljirao.

baner

Lazić je trojkom prekinuo post, a svoje prve poene tek u 15. minutu pogodio je Džordan Lojd, ali je tehničkom greškom Zvezdinoj klupi donekle sve poremećeno, Olimpijakos je preko Spanulisa vezao četiri poena. Moramo napomenuti i da je u ovoj situaciji sudija pogrešio neposredno pre tehničke greške, morao je da dosudi korake.

Puna dva i po minuta Olimpijakos je bio bez poena, ali ni Zvezda se nije proslavila, pa svakako možemo reći da je druga četvrtina za zaborav i kod jednih i drugih.