Poluvreme - Mora bolje, evo ko je za Delije najveće razočaranje! (TVITOVI)

četvrtak 26.10.2017.
19:47

Crvena zvezda mora da popravi odbranu ukoliko misli da savlada Makabi iz Tel Aviva.

Beta/Branislav Božić/DS

Crvena zvezda nakon prvih 20 minuta igre u Kombank areni gubi od Makabija sa 39:49.

Izgledalo je kao da ćemo gledati utakmicu sa malim brojem poena, u prvih pet minuta nismo videli dobar košgeterski učinak obe ekipe, jedino je Feldin bio raspoložen za šut.

Nakon što je bilo 7:7, stvari u svoje ruke je uzeo Džona Bolden, nama dobro poznati košarkaš. On je pogodio tri trojke u prvoj četvrtini, imao ukupno deset poena u ovoj deonici, a u stopu ga je pratio i Dešon Tomas koji je takođe bio "pucački" raspoložen.

Rezultiralo je velikom prednošću Makabija, imali su +7 u par navrata, a na kraju prve četvrtine bilo je 19:24.

Lazarević je pokrenuo Crvenu zvezdu na startu druge četvrtine, a nakon što su Lesor i Ročesti postigli uzastopne poene za našeg šampiona, bilo je 28:30.

Makabi se ponovo odvojio na +7 nakon serije grešaka u napadu, ali je onda proradio Dobrić, pogodio je trojku, isto je učinio i Ročesti malo kasnije za -1.

Igralo se u serijama, usledila je nova Makabijeva koja je započeta trojkom Dešona Tomasa, a kada je Kejn pogodio za 2, bilo je 38:46 što je bila najveća prednost gostiju, a samo par sekundi kasnije Tomas je pogodio novu trojku za +10.