Poluvreme - Dosta lakih poena Efesa, Zvezda mora bolje i jače!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 03. februar 2017.

• 21:31

Nakon prvih 20 minuta Crvena zvezda je u zaostatku protiv Efesa u jednom od duela koji bi mogli da odluče o plasmanu u top 8. Trenutan rezultat je 36:47. Efes napravio seriju 15:0.

Dosta sudijskih grešaka u prvih deset minuta, Efes je krenuo nešto jače u meč, ali je Zvezda stegla odbranu sredinom ove deonice i stigla do prve prednosti od 8:7 poenima Jovića.

Zvezda pravi osetniju prednost poenima Milka Bjelice i Marka Simonovića, stigli su crveno-beli do 16:10, a do kraja prve četvrtine igrači Efesa su uspeli da smanje rezultat na 20:16.

Ertel je bio igrač koji je pokrenuo Efes u drugoj deonici, postigao je pet vezanih poena, dok su Volters i Dženkins na drugoj strani bili sjajni i držali su Zvezdu u prednosti.

Ipak, dve izgubljene lopte Marka Gudurića su skupo koštale Zvezdu, nakon zakucavanja Danstona Efes je stigao do 27:27 na šest minuta do kraja prvog poluvremena.

Efes je došao i do prednosti trojkom Grejndžera, a Zvezda je ušla u probleme sa faulovima. Ipak, prvo Dženkins, a zatim i Simonović uspevaju da vrate tim Dejana Radonjića na +4 (34:30) za "ludnicu" na tribinama.

Na drugoj strani Efes ubrzava igru i stiže do velike serije, Danston je dva puta imao 2+1, pa su gosti otišli na 34:45, a tu prednost su zadržali do samog kraja.

Da stvar bude još gora po Dejana Radonjića, Dženkins je dobio treću ličnu grešku.

Navijači su bili uglavnom nezadovoljni, bilo je dosta loših komentara na račun Marka Gudurića, što ne želimo da vidimo i što nikako nije u redu.

Nadamo se da će u nastavku Zvezda "upaliti motore"...

Simonović je najefikasniji sa 10 poena, na drugoj strani isto toliko je upisao Brajant Danston.