Poluvreme - Delije nezadovoljne, traže rastanak sa jednim košarkašem! (TVITOVI)

nedelja 08.10.2017.
17:49

Nakon prvog poluvremena Crvena zvezda nije pokazala dobru igru u Ljubljani, ali vodi sa jednim poenom razlike.

Sportske.net/Pavle Knežević

Crvena zvezda nakon prvih 20 minuta u Ljubljani vodi protiv Olimpije rezultatom 42:43.

Povela je Zvezda sa 5:0, ali je odmah nakon toga zastala, igra u odbrani je bila slaba, a i u napadu se izabranici Dušana Alimpijevića nisu proslavili.

Špan, Morgan i Kastrati su doneli prednost Olimpiji, a nakon Hrovatove trojke ubrzo je bilo 14:9. Dobrić je bio jedini koji je bio raspoložen za igru u redovima Crvene zvezde, a prednost domaćih je rasla iz minuta u minut, da bi dostigla +11 pred kraj prve deonice kada je Hrovat pogodio za 2 poena.

Ubrzo je bilo i maksimalnih +13, a onda su stranci počeli da igraju bolje u dresu Crvene zvezde, Lesor i Ročesti su uspeli da zabeleže poene, uspeli su da primaknu goste na prihvatljiviju razliku.

Nije se predavala Crvena zvezda, nakon pogotka Jankovića smanjila je na 40:36 na 2 minuta do kraja poluvremena, a isti igrač je doneo i -2 Crvenoj zvezdi. Bilo je i -1 nakon trojke Jankovića, a onda je i Dobrić uspeo da pogodi za vođstvo Crvene zvezde nakon dugo vremena, 42:43, što je bio i konačan rezultat poluvremena.

Oliver i Hrovat imaju po 7 poena u Olimpiji, a kod Crvene zvezde Ročesti ima 9, a Dobrić 10 i Janković 11.