Poluvreme - Budućnost tvrd orah, šta to brine Zvezdine navijače? (TVITOVI)

ponedeljak 09.04.2018.
19:45

Prema očekivanju, veliku borbu vode finalisti ABA lige pred prepunim tribinama dvorane ''Aleksandar Nikolić'' u Beogradu.

Sportske.net/Pavle Knežević

Posle prvog poluvremena prva finalne utakmice ABA lige, Crvena zvezda mts - Budućnost VOLI - 38:37.

Crvena zvezda među više od šest hiljada svojih navijača ima podršku i fudbalera crveno-belih, dok Budućnost na klupi ima svojevrsnu amajliju, a OVDE pročitajte o kome se radi.

Ekipa Aleksandra Džikića je bolje ušla u večerašnji dvoboj, poenima Nikolića, Gibsona i Dolmana povela je sa 7:0 i dugo je uspevala da zadrži rezultatsku prednost.

Zvezdu je tokom prve četvrtine predvodio plejmejker Tejlor Ročesti koji je u tom delu igre upisao sedam poena, ali je Budućnost posle prvih deset minuta igre imala tri poena prednosti - 25:22.

Početkom druge četvrtine Budućnost ostaje bez rešenja u napadu, a posle atraktivne blokade Lesora, pa trojke Dilana Enisa, Zvezda dolazi u svoje prvo vođstvo na ovoj utakmici - 27:25.
--
Seriju je nastavio Dejan Davidovac, zakucavanjem posle još jedne odlične odbrane crveno-belih - 29:25, pa je trener Budućnosti Aleksandar Džikić morao da zatraži tajm-aut.

Nikola Ivanović potom postiže prve poene za Budućnost u drugom kvartalu, ali Dilan Enis se raspucao, pogađa i drugu trojku za 32:27.

Zvezda je do kraja poluvremena uspela da zadrži minimalnu prednost, a najefikasniji u njenim redeovima i dalje je Tejlor Ročesti koji je stigao do brojke od devet postignutih poena.

Na drugoj strani, Nikola Ivanović 11, Nemanja Gordić osam. Zatajio je Lendri koji se još uvek nije upisao u strelce.

U prilogu su neke od reakcija navijača na Tviteru, a kao što možete da vidite najviše ih brine Feldinov loš šut.