Poluvreme - Bljesak kratko trajao, opet taj sjaj i očaj ''Orlova''! Šta nam se opet desilo?(TVITOVI)

četvrtak 12.09.2019.
13:50

Fenomenalna prva i katastrofalna druga četvrtina...

fiba.basketball

Reprezentacije Srbije i SAD vode borbu u razigravanju od 5. do 8. mesta na Svetskom prvenstvu u Kini, a posle prvog poluvremena rezultat je 44:40 u korist reprezentacije Srbije.

Prva četvrtina bila je - savršena za ''Orlove'', pogotovo kada je u pitanju šut za tri poena.

Očekivali smo dalekometnu paljbu Bogdana Bogdanovića, a on je pogodio prva četiri šuta za tri poena. Kasnije su rešetali i Vasa Micić (dve), pa Jović i na kraju prvog kvartala Bjelica od tablu za 32:7 na semaforu!

Amerikanci su bili uzdrmani, ali se, naravno, očekivao njihov odgovor.

Oni su pokušali da smanje razliku tokom druge četvrtine, sredinom tog dela igre Voker je sa linije penala smanjio na 36:19.

Međutim, tek tada su se Amerikanci razigrali, mi više nismo imali rešenja u napadu, stala je serija trojki iz prve četvrtine i za tili čas na semaforu 36:26!

To tom trenutku rezultat druge četvrtine bio je 19:4 za Amerikance. Dešava nam se nešto slično kao protiv Španaca, neverovatan pad za kratko vreme...

Usledio je Đorđevićev tajm-aut, posle kojeg Bjelica zakucavanjem prekida seriju Amerikanaca, ali uzvraća Midlton, pa Voker za 36:28.

Za sve ovo vreme, Nikola Jokić bez ijednog poena, bez ijednog šuta, sa tri asistencije za šest minuta u igri.

Tek na ulasku u posldnja dva minuta Jokić pogađa za 43:32, ali odmah Tarner pogađa za tri i smanjuje na samo osam poena razlike - 43:35, pa Midlton nova trojka i na semaforu je 43:38!

Bogdanović ima 14 poena posle prvog poluvremena, Micić i Lučić su ostali na po šest iz prve četvrtine.

Amerikance predvodi Midlton sa 10, Tarner ga prati sa devet.