Poklonite se Kariju Pešiću! Za četiri meča, trofej sa Barsom!

nedelja 18.02.2018.
20:37

Košarkaši Barselone podigli su trofej u Kupu kralja, kako su u finalu savladali velikog rivala, ekipu madridskog Reala.

EPA-EFE/ANGEL MEDINA G.

Izabranici Svetislava Pešića slavili su u finalu Kupa kralja protiv ekipe madridskog Reala rezultatom 90-92.

Real je bio bolji u prvoj deonici, dobili su taj deo igre sa 21-15, ali je sjajno zaigrala Barselona u drugoj četvrtini.

Pešićevi puleni su brzo stigli do preokreta, na kraju su nakon 20 minuta imali šest poena viška (34-40).

U trećoj deonici je Barsa nastavila da dominira, potpuno su Katalonci zaustavili Luku Dončića, polako su dizali prednost, da bi nakon 30 minuta imali i 15 poena prednosti.

Real je na sve načine pokušavao da se vrati u poslednjem periodu, na oko tri minuta do kraja su uspeli da spuste zaostatak na jednocifren broj poena, nakon poena Kampaca bilo je 75-83.

Nakon greške Ertela, Kampaco je dobro istrčao kontru, Hanga ga je zaustavio, ali je tom prilikom napravio i faul, pa je omaleni Argentinac na nešto manje od dva minuta do kraja sa dva penala približio Real na minus od pet poena.

U poslednji minut ušlo se sa sedam poena prednosti u korsit Barselone, nakon poena Klavera sa linije za slobodna bacanja, ali je ubrzo Kerol vratio Real na zaostatak od pet poena.

Sanders pogađa nakon prodora u narednom napadu, Barsa je ponovo stigla do sedam poena viška.

A onda, fantastična kretnja košarkaša Barse u odbrani, Fernandez nije uspeo na vreme da izvede loptu sa strane nakon tajm-auta Madriđana, Barsa je imala meč u svojim rukama.

Drama ipak nije izostala, nakon poena Kerola za minus od šest poena, Klaver maši dva penala, Sanders uzima ofanzivni skok, ali Barsa gubi loptu, a onda Trej Tompkins pogađa trojku na 25 sekundi do kraja za 87-90 u korist "Blaugrane".

Troše u narednom napadu Pešićevi puleni sedam sekundi, Ribas pogođa dva penala, ali fantastični Tompkins ponovo pogađa trojku i dovodi Real na dva poena zaostatka na 11 sekundi do kraja!

Oriola je otišao na liniju penala na 10 sekundi do kraja, promašio je oba penala, brzo su Madriđani izveli naredni napad, Kozer je šutirao za pobedu, promašio je, Fernandez je pokupio ofanzivni skok, ali nije uspeo da poentira, Barsa je osvojila Kup kralja!

Pobednički sastav je predvodio Pau Ribas sa 21 poenom, pratili su ga Ante Tomić sa 17 poena, kao i Hanga i Senders sa po 12 poena.

U redovima Reala 18 poena Kerola, 17 fantastičnog Tompkinsa (5/5 za tri) dok su po 14 dodali Dončić, Kampaco i Rudi Fernandez.