ponedeljak 20.01.2020.
22:35

Vizardsi prekinuli seriju poraza.

Beta/AP Photo/Nick Wass

Maratonska košarkaška noć, uz najbolju klupsku košarku, počela je utakmicom u Vašingtonu, gde su domaći Vizardsi savladali Detroit Pistonse rezultatom 106:100.

Ovim trijumfom Vašington je prekinuo niz od tri uzastopna poraza, a Detroit svoju mini-seriju od dve pobede u nizu.

Domaći tim je vodio u najvećem delu prvog kvartala, a bolja igra Pistonsa počela je krajem prve i trajala tokom druge četvrtine,  kada su gosti imali blagu prednost.

Ipak, u nastavku, Vašington predvođen raspoloženim Bredlijem Bilom preuzima kontrolu rezultata i iako njihova prednost nije bila preterano ubedljiva, Vizardsi su uspeli da je zadržedo kraja.

Bil na kraju najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 27 poena, Mahinmi je upisao 21, a Brajant 13. Kod Pistonsa najbolji Derik Rouz sa 21 i Andre Dramond sa 18 poena i 16 skokova.

Sam finiš utakmice obeležila je i povreda Dramonda na 14 sekundi pre kraja. Dobio je jak udarac po ustima, po svoj prilici je ostao bez jednog zuba. Odmah je otišao u svlačionicu, ne čekajući kraj meča, a tom prilikom stradala je i jedna stolica koja seiznerviranom Dramondu našla na putu.