Počela kineska turneja, Srbija poražena od domaćina

subota 28.07.2018.
15:26
Izvor: Sportske.net, kss.rs

Naša reprezentacija u kombinovanom sastavu odigrala danas prvu utakmicu na turneji u Kini.

Beta/Branislav Božić/Ev

Prvi rival 'Orlovima' bila je domaća selekcija Kine, koja je ovaj meč dobila rezultatom 74:71, po četvrtinama 18:12, 17:14, 21:17, 18:28.

U selekciji Srbije najefikasniji je bio Ilija Đoković sa 17 poena, Ristić ga je pratio sa 14, a dvocifren je bio i Pašajlić sa 10.

Našu reprezentaciju na ovoj turneji umesto selektora Đorđevića vodi njegov pomoćnik Jovica Antonić, koji je bez obzira na ovaj poraz zadovoljan onim što su pokazali njegovi igrači.

''Veoma sam zadovoljan načinom na koji smo odigrali utakmicu, ako se uzme u obzir da su ovi momci poslednje takmičarske utakmice odigrali pre dva, dva i po meseca, da pre dolaska u Kinu nismo imali nijednu trenažnu proveru.

Zato je u prve tri četvrtine bilo dosta taktičkih nepreciznosti i uočljive neuigranosti. Treba napomenuti da je domaćin igrao utakmicu u svom najjačem sastavu, u kome igra i kvalifikacione mečeve.

Tek u poslednjih deset minuta smo došli do pravog ritma i čak imali pokušaj da šutem za tri poena dođemo do produžetka. U svakom slučaju ovo je veliko iskustvo za ove mlade igrače od kojih očekujem da budu sve bolji kako turnir bude odmicao'', izjavio je Antonić.

KINA: Ruji 6, Žihuan 11, Meng 2, Hao, Han Lin 10, Ži Ming, Aubudulašamu 15, Žen Lin 13, Vej 6, Šuo 11, Long, Dong.

SRBIJA: Tejić, Pot, Stojanović 9, Ristić 14, Rebić 6, Brkić, Apić, Đoković 17, Pašajlić 10, Nenadić 3, Krstić 6, Huskić 6.

Narednu utakmicu reprezentacija Srbije igra u nedelju od 10:00 časova, kada se sastaje sa selekcijom Angole.