petak 02.10.2020.
19:56

Pobeda "Pantera" na premijeri.

aba-liga.com/FMP

Košarkaši FMP Železnika slavili su u svojoj dvorani na startu ABA lige protiv ekipe Primorske rezultatom 84:65 (25:13, 29:29, 10:9, 20:14).

Odlična prva četvrtina Jovanovićevih pulena, na prvi odmor otišli su sa dvocifrenim suficitom.

U drugom kvartalu su se raspucali i jedni i drugi, videli smo skoro 60 poena, ali je domaćin zadržao dvocifrenu prednost.

U trećem kvartalu su napadačka oružja zakazala, završen je rezultatom 10:9, ali glavni utisak je bio da Primorska nema snage i kvaliteta da se vrati u ovaj meč.

To je dokazano i u poslednjih 10 minuta, FMP je dodao gas i završio posao, na kraju su upisali i ubedljiv trijumf.

Sava Lešić je blistao na debiju sa 20 poena i 12 skokova, pratili su ga Stefan Đorđević sa 12 poena i pet skokova, Čović je dirigovao igrom, zabeležio je osam poena, ali je imao i 10 asistencija, zapažen i Lazarević sa sedam poena i 11 skokova.

Kod Primorske 17 poena Vončine, 15 je dodao Macura.