Pobeda za Ljulja od 46 razlike, 'La Bomba' oborio rekord

• Autor: Boban Filipović

• 15. avgust 2017.

• 22:51

'Crvena furija' je razbila Venecuelu u okviru priprema za Evrobasket, na kom će braniti titulu prvaka 'Starog kontinenta'.

Već na startu utakmice se jasno videlo kolika je razlika u kvalitetu i pitanje pobednika je bilo rešeno još u prvom kvartalu.

Skariolovi puleni su prvu četvrtinu dobili sa 24:9, na poluvremenu je razlika bila +32 (53:21). U trećem periodu su Španci prikočili i u poslednjih deset minuta ušli sa 30 poena sufcita, a u poslednjem periodu je usledio novi furiozni talas, 22:6, za konačnih 90:44!

Zanimljivo, ovo je bila 240. utakmica Huana Karlosa Navara u dresu sa državnim grbom. 'La Bomba' je tako oborio rekord San Epifana (239) i od večeras je košarkaš sa najviše nastupa u istoriji španske reprezentacije.

Pre početka utakmice, Španci su izašli u majicama sa likom Serhija Ljulja, koji će zbog teške povrede zadobijene pre nekoliko dana propustiti Evrobasket i odustvovati sa terena između šest i devet meseci.

Mark Gasol je bio najefiksniji u redovima 'Crvene furije' sa 16 poena, dvocifren je bio i Vili Hermangomez, koji je borjao do 12.

Inače, Špancima je ovo peti pripremni meč ovog leta. Dva puta su ubedljivo savladali Izrael, zatim je preslišan Tunis, a onda je usledio 'šamar' od Belgije, koja je pre šest dana tukla evropskog prvaka sa 18 razlike, mada je taj poraz definitivno posledica šoka zbog povrede Ljulja.